Про реорганізацію ВФУ у 2018 році.

Відповідно до нового законодавства про громадські об’єднання у період з 01.01.2013 по 31.12.2017 роки вітрильним федераціям зі статусом юридичної особи треба було  рішеннями своїх Конференцій внести зміни і доповнення в статутні документи та переєструвати свої Статути у Держреєстрі.

Вітрильна Федерація України (ВФУ) винесла на обговорення  проект нової редакції свого Статуту. У 2016-2017 роках до обговорення цього проекту були долучені утворені статутні комітети та небайдужі федерації. Пропозиції подавали: тимчасовий комітет Сергія Машовця, робоча група з керівників шости федерацій; був заявлен «Меморандум» від ОдеськоЇ, Миколаївської, Херсонської областей; надані пропозиції від Київської, Харківської, Херсонської, Одеських обласних федерацій. Загалом було визначено, що запропонований Президією ВФУ варіант Статуту має недемократичний характер,  звужує права регіональних федерацій, кардинально змінює організаційну структуру — виключає колективне членство у ВФУ інших громадських об’єднань — яхт-клубів, асоціацій класів; не  передбачає  форму членства дітей до 14 років.

В пропозиціях було зазначено, що тільки організаційно-правова форма ГРОМАДСЬКА СПІЛКА (ГС), а не Громадська Організація (ГО), може бути прийнятна за основу нового Статуту ВФУ. Громадська спілка могла б надати обласним федераціям колективне членство зі статусом юридичної особи та певну самоврядованість. Зрештою, переобравши себе на керівних посадах та  пообіцявши розглянути це визначення пізніше, допустивши низку попередніх процедурних порушень (зокрема, не чинне голосування за представництвом на Раді від 11.06.2017 та 30.07.2017 рр., VIII Конференції), Вітрильна Федерація України  на VIII Конференції 30.07.2017, затверджує новий Статут на свій «власний розсуд».

Тепер, замість обласних осередків (федерацій) передбачено створення «відокремлених підрозділів» без статусу юридичної особи, керівники яких будуть призначатися  ВФУ. За такою власною вертикаллю, всупереч децентралізації українського суспільства вся місцева організаційна, правова, майнова та фінансова діяльність буде керуватися з Києва. Федераціям, які раніше мали юридичний статус треба було або подати документи у Держреєстр на припинення цього статусу, або внести відповідні зміни в свій новий статут, щоб його залишити. Тим, що підкорилися нововведенням залишилось знову чекати  від ВФУ на  спільну реалізацію своїх громадських прав та громадських свобод.

Утім, можно передбачити існування двох обласних федерацій: одну, як «відокремлений підрозділ» для ВФУ, а другу, як самостійне громадське об’єднання зі статусом юридичної особи для розвитку місцевого вітрильництва. Це відповідає цілям і завданням ВФУ відповідно до п.3.2.6 нового Статуту . Наприклад, ГО «УАКЯ» Ігоря Яцини мала свій міський календар змагань та приймала участь у проведенні «Козацької регати пам’ті І.Сірка- 2017». По законодавству (ст..5 ЗУ «Про ГО» 2013р.) одне ГО не може обмежувати прав іншого ГО, наприклад, заборонити брати участь у змаганнях. Натомість, правила вітрильницких перегонів ще треба узаконити у Мінмолодьспорті (а це обов’язкова норма ЗУ «Про фізичну культуру і спорт)  і вони стають обов’язковими для усіх громадських об’єднань і громадян України тих, що займаються вітрильним спортом незалежно від членства у всеукраїнському громадському об’єднанні ВФУ.

Задля отримання всеукраїнського статусу ГО «Вітрильна Федерація України» треба затвердити створення (принаймні сьоми з дванадцяти) відокремлених підрозділів (п.4.3 Статуту ВФУ). Тому зараз проводиться звітно-виборча кампанія по проведенню територіальних конференцій (зборів) для утворення обласних  «відокремлених підрозділів» .

Згідно п.5.5 «Типового Положення про відокремлені підрозділи», не пізніше за 14 днів повинно бути повідомлено про проведення дати чергової Конференції (зборів) відокремленого підрозділу та Порядок денний з Положенням (Регламентом) про проведення такої Конференції (п.7.12 Статуту ВФУ). зразком бланка делегата (якщо передбачено) від членів ВФУ (за віком не молодше 14 років). Повноваження на голосування інших членів ВФУ можуть бути включені у порядок денний та розглянуті на початку цієї ж Конференціі.  Доречі, можна б було внести і свої корективи до цього типового статуту, та бодай чи на це погодиться ВФУ, яка повинна їх затверджувати (п.10.2. Статуту ВФУ)?

В Конференції, яка має відбутися у нас у березні-квітні, можуть брати участь дійсні члени ВФУ або делегати, які заплатили щорічні внески згідно затвердженого  «Положення про сплату вступних та членських внесків ВФУ на 2018 р.» та попередньо провели свої клубні початкові збори.

Але, ЗУ «Про громадські об’єднання» (ст.13.п.1.) передбачає утворення та реєстрацію відокремлених підрозділів в регіонах і заявним методом, без Конференцій – простим поданням реєстраційної картки. Тому та звітно-виборна кампанія по проведенню територіальних конференцій (зборів) для створення обласних «відокремлених підрозділів», яка проводиться за вказівкою керівництва ВФУ, повинна забезпечити  легітимність перетворень.

У додатку доведені пропозиції вітрильних федерацій наданих до проведення засідання інтерактивної Ради ВФУ «Щодо затвердження типового положення про відокремлені підрозділи». Протокол №36 (4-2017) від 24.02.2018.

Пропозиції ДонецькоЇ, Одеської, Запорізької федерацій.

Об авторе Игорь Калинин

Капитан яхты "Антарес".
Запись опубликована в рубрике Uncategorized. Добавьте в закладки постоянную ссылку.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *