Відкритий лист

До: президії Вітрильної Федерації України
Копія: Міністерство молоді та спорту України
Копія: Національний Олімпійський Комітет України
Копія: Генеральна Прокуратура України
Відкритий лист до президії Вітрильної Федерації України.
Щодо:
— неналежного виконання Вітрильною Федерацією України (ВФУ) обов’язків повноважної національної організації (National Authority) з вітрильного спорту.
— порушення керівними органами ВФУ законодавства України про громадські організації та щодо тимчасово окупованої території України.

Вітрильна Федерація України (ВФУ) є повноважною національною організацією (National Authority), яка згідно з повноваженнями, делегованими Міжнародною федерацією вітрильного спорту (World Sailing) здійснює на території України адміністрування діяльності в сфері вітрильництва. В тому числі ВФУ має виключне право погодження або непогодження будь-яких змагань, які проводяться на території України під егідою World Sailing. На початку грудня 2016 р. був опублікований офіційний календар змагань Всєросійской Фєдєраціі
Парусного Спорта (ВФПС). В цьому календарі було заплановано ряд змагань всеросійського статусу під егідою World Sailing. Президія ВФУ мала інформацію про намір ВФПС проводити змагання на окупованій території Криму, про що свідчить Протокол № 09-2016 засідання президії ВФУ від 13 грудня 2016 р., пункт 8.5. (http://sfu.com.ua/2/docs/protocols/20161213_09-16%20Presidia_final.pdf ).
Якби президія ВФУ вважала Крим територією України, яка тимчасово окупована Росією, вона мала б НЕГАЙНО прийняти рішення щодо НЕПОГОДЖЕННЯ проведення змагань, запланованих федерацією держави-окупанта на території України. І НЕГАЙНО здійснити належні заходи щодо оголошення таких змагань забороненими. В вищезгаданому Протоколі ми бачимо дивне рішення
«підготувати лист з запереченням проведення цих заходів без погодження з ВФУ». Без визначення термінів та відповідальних. Пройшло пів року, ВФПС вже провела ряд запланованих змагань, про що періодично бадьоро рапортувала в пропагандистському ракурсі ( https://rusyf.ru/news/3140 ). Керівництво ВФУ жодного разу не висловило ніяких заперечень.
Процес, який зараз відбувається з використанням вітрильних змагань має юридичну назву – легалізація дією окупації Криму. Це, коли робиться заборонена дія, а ніхто не протидіє і не заперечує. Так повторяється кілька раз, а потім різними методами, по факту нав’язується думка, що це вже норма. Вітрильний спорт не єдине поле де держава-окупант робить такі спроби. Наприклад, федерації футболу, боротьби вчасно і жорстко припинили спроби використати їх видів спорту для легалізації окупації. Нещодавно всі були свідками ефективного припинення спроби легалізації
незаконного перетинання кордону з окупованим Кримом зі спробою скандалу на Євробаченні (співачка-інвалід).
На жаль, керівництво ВФУ свідомо уникає передбачених її повноваженнями та вимогами законодавства дій. Коротка хроніка бездіяльності ВФУ в процесі використання вітрильних змагань для легалізації дією окупації Криму:
— літо 2016 – проведення в Севастополі змагань для вітрильних дощок (з намаганням дати їм статус міжнародних). Ніякої публічної реакції ВФУ. В ці ж дати президент ВФУ Лука Родіон перебував назмаганнях в Росії.
— грудень 2016 – публікація календаря ВФПС зі змаганнями в Криму. Ніякої публічної реакції ВФУ. Заявлені змагання можна було відразу ж оголосити непогодженими і провести заходи для оголошення їх забороненими.
— сезон 2017 р. – безперешкодно проводяться всі заплановані ВФПС змагання в Криму. Ніякої публічної реакції ВФУ. З ряду цих змагань варто виділити «Національную Парусную Лігу» 21-23 квітня (https://rusyf.ru/news/3140 ) . В цих змаганнях брали участь І. Матвієнко та Г. Леончук, котрих російська влада використовує задля пропаганди. Залучення відомих українських
спортсменів є важливою частиною процесу легалізації і під це виділяються кошти. Якби президія ВФУ в грудні 2016 р. зробила належні кроки для оголошення цих змагань забороненими, такого прикрого прецеденту не було б.
В зв’язку з бездіяльністю керівництва ВФУ вимагаємо на найближчому засіданні президії ВФУ (11 червня 2017 р.) провести голосування щодо НЕПОГОДЖЕННЯ проведення на території Криму офіційного Чемпіонату Росії ORC серед крейсерських яхт 12/06-22/06/2017р. (організатор ФПС Севастополя, член ВФПС) та всіх наступних змагань календаря ВФПС, які федерація держави-агресора
планує проводити на окупованій території України. Про результати голосування (поіменно) просимо повідомити громадськість через сайт ВФУ. За результатами рішення з цього питання просимо належним чином ТЕРМІНОВО відправити документи щодо визнання цих змагань забороненими до World Sailing та Offshore Racing Congress.
Також просимо президію ВФУ публічно (через сайт ВФУ) дати відповідь на наступні запитання:
1. Чи вважає президія ВФУ Крим територією України, яка підпадає під повноваження ВФУ, як повноважної національної організації (National Authority) з вітрильного спорту?
2. Чому на початку грудня 2016 р., після отримання інформації про намір держави-окупанта проводити офіційні календарні змагання в Криму, не було проведене голосування президії ВФУ щодо непогодження проведення на території Криму таких змагань та не були здійснені належні заходи щодо оголошення таких змагань забороненими? Уже 13 грудня всім мало бути відомо, що ці змагання НЕПОГОДЖЕНІ ВФУ і запущена процедура оголошення їх забороненими.
3. Чи допускала ВФУ можливість погодження календарних змагань ВФПС на території України, як можна припустити з формулювання Протоколу № 09-2016 засідання президії ВФУ від 13 грудня 2016 р., пункт 8.5 ?
4. Якою є позиція президії ВФУ в аспекті дотримання законодавства України щодо діяльності на території Криму організації ФПС Севастополя, член ВФПС. В тому числі і в сфері проведення змагань з вітрильного спорту.
5. Коли керівні органи ВФУ своєю бездіяльністю припинять сприяння процесу легітимізації окупації Криму?
Той, кому небайдужа бездіяльність керівних органів ВФУ при використанні вітрильного спорту для легалізації окупації Криму, може підписати цей лист також заповнивши електронну форму за адресою http://petition.ro.com.ua/

Об авторе Игорь Калинин

Капитан яхты "Антарес".
Запись опубликована в рубрике Uncategorized. Добавьте в закладки постоянную ссылку.

4 комментария на «Відкритий лист»

 1. Игорь Калинин говорит:

  Реакіця ВФУ http://sfu.com.ua/2/
  12/06/2017
  ДО УВАГИ ЧЛЕНІВ ВФУ ТА ВСІХ ЗАЦІКАВЛЕНИХ ОСІБ
  На засіданні Ради ВФУ, яке відбулося 11 червня 2017 р, було детально обговорено відкритий лист, який оприлюднено на інтернет-ресурсі http://petition.ro.com.ua, про бездіяльність керівних органів ВФУ щодо протидії діяльності ВФПС у проведенні змагань з вітрильного спорту на тимчасово окупованій території Криму. В обговорені на Раді зазначено, що поява листа значною мірою обумовлена недостатнім рівнем інформованості вітрильної спільноти України щодо цього питання. Аби уникнути подібного на майбутнє, Радою ухвалено розробити Положення про регулярне інформаційне висвітлення діяльності ВФУ.
  ВФУ
  Перейти на сторінку листування ВФУ щодо проведення змагань в тимчасово окупованому Криму

  Коментар.
  Виявляєтся, що громада помиляється, тому що проінформована не правильно. (Як взагалі дізнаватися про події у своїй ВФУ, якщо вони оприлюднюються за місяць поспіль). Тому і несподівано з*явилася це повідомлення з запропонованим «Меню». Але воно має гірки приправи. Після вказаних кроків у 2015 році, був виступ самого Президента ВФУ Луки у Чемпіонаті Росії (вересень 2016р.). В якості виправдовування, тоді до виправлених протоколів результатів змагань (RUS 70 на UKR 70), було сказано, що він в якості приватної особи «як спортсмен з України, мав можливість доводити стан справ в Україні до учасників вітрильної спільноти Росії, що є позитивним» (протокол президії 07-2016). Та, чомусь у майці з російським триклором?! А все інше — омана. В якості «інтересів вітрильництва в Україні» (пр. президії 08-2016) Родіон Лука у Барселоні підтримує кандидатуру нового Президента WS Кіма Андерсена, який в Москві потім нагороджував «Яхтсмена года» 03.12.2016 (https://rusyf.ru/events/12). Тільки тоді, коли Леончук та Матвієнко «засвітились» у Севастополі 21-23 квітня та це спонукало спільноту до цього відкритого листа, ВФУ нарешті відрегувало «правильними кроками». Але чомусь, листи до Кіма Андерсена підписує президент ВФУ, а до Леончука і Матвієнко – секретар ВФУ? Нам треба знов знайти в собі зусилля сприймати цю «їжу»?

 2. Стаксель говорит:

  У вас мало дел в Украине? Крым сделал свой выбор. И не мешайте развиваться парусному спорту в Крыму. Это относиться И.Калинину.

 3. Игорь Калинин говорит:

  Стаксель!
  С официальными действиями, которые предпринимает Парусная федерация Украины (ВФУ) относительно Крыма, можно ознакомиться на сайте http://sfu.com.ua . Эти дипломатические шаги обусловлены создавшейся ситуацией с оккупацией Крыма другим государством и установленными нормами МОК, относительно этого, признанного всем мировым сообществом, факта (Резолюция ООН 27.03.2014). Или — это просто номенклатурные международные действия при аннексии. По сути этой публикации, на которую вы прислали комментарий, обращается внимание на то, что эти меры в ВФУ носят не убедительный характер. Да, и Ким Андерсен ведёт двойную игру «в этих сложных условиях». Проведение соревнований в Крыму ВФПС под эгидой WS не может носить квалификационый характер. Но, могут проводиться как учебные или социальные под патронатом национальных властей. Участие украинских спортсменов (Р. Луки, И. Северянинова 23-25.2016 в Чемпионате России в кл. «М» в Пирогово Моск.обл; И.Матвиенко, Г.Леончука в «Национальной парусной лиге» 21-23.2017 в Севастополе), очевидно, не носят пропагандистский национальный характер и имеет резонанс в патриотическом украинском яхтенном сообществе.
  Этот материал касается, скорее, нашего развития.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *